Aktualności

powrót

Zaduszki konstancińskie

Jak co roku, z okazji Święta Zmarłych, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego, tym razem we współpracy z Konstancińskim Domem Kultury, zorganizowało wieczór poświęcony nieżyjącym już członkom Towarzystwa i mieszkańcom zasłużonym dla Konstancina. Spotkanie, które odbyło się 6 listopada w siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury - Hugonówce, miało charakter otwarty. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób w tym przedstawiciele władz gminy i powiatu piaseczyńskiego.

Podczas wieczoru wspominano między innymi zamordowanych w katyniu lekarzy związanych z Konstancinem - Jan Gutkowskiego, Stanisława Pająka; prof. Stanisława Rudnickiego - twórcę nowoczesnej rehabiitacji kardiologicznej i wieloletniego Naczelnego Lekarza Uzdrowiska; prof. Leszka Ceremużyńskiego, Andrzeja Piętkę a także Wacława Gąsiorowskiego, którego 75 rocznica śmierci przypada w tym roku i Stefana Żeromskiego, którego rocznicę 150-lecia urodzin również w tym roku obchodzimy.

Wszystkim, którzy nie mogli uczestniczyć w tym wspaniałym wieczorze polecamy filmową relację zrealizowaną przez Jacka Krajewskiego z telewizji Puls Konstancina, dostępną na kanale You Tube:
http://www.youtube.com/watch?v=yn5_cr48vxc#t=54