Konstancja z hr. Potulickich hr. Skórzewska

Impreza o nazwie "Imieniny Konstancji", której celem jest uczczenie pamięci i popularyzacja wiedzy o Konstancji z hr. Potulickich hr. Skórzewskiej, imienniczce Konstancina i matce jego założyciela Witolda hr. Skórzewskiego organizowana jest  od 2011 r. Podczas pierwszej edycji imprezy wiedza o Konstancji była znikoma. Bezskutecznie poszukiwano jej fotograficznego lub malarskiego wizerunku...

Przypadająca w tym roku czwarta edycja owocuje publikacją - wspomnieniem pośmiertnym i zarazem idealizowanym portretem Konstancji, napisanym w 1911 r. przez jej przyjaciela i spowiednika Stefana Bratkowskiego. Ksiązka w opracowaniu naukowym prof. Ryszarda Nowickiego została wydana przez Konstanciński Dom Kultury w ramach projektu Wirtualne Muzeum Konstancina, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jej promocji towarzyszyć będzie wykład prof. Nowickiego pt. "Losy potomków Konstancji z Potulickich Skórzewskiej" oraz koncert kwintetu dętego "Favori".

Zapraszamy w niedzielę 23 lutego 2014 r. o godz. 16.30 do Hugonówki przy ul. Mostowej 15, w Konstancinie-Jeziornie.